تبلیغات
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • .:: روستای پیروز -پری::. - نسل ۴ موبایل در ایران راه‌اندازی شد
  لطفا در بخش نظرات ،نظر و انتقاد خودتان را مطرح فرمائید
  حدیث موضوعی

  مرتبه
  تاریخ : شنبه 1 آذر 1393
  نسل چهار موبایل به عنوان صد و سیزدهمین کشور در ایران راه‌اندازی شد. در این فناوری متوسط سرعت دانلود ۱۰ تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه است.
   نقل از فارس، علیرضا قلم‌بر دزفولی در مراسم بهره‌برداری از شبکه نسل چهار موبایل اپراتور دوم تلفن همراه در مشهد اظهار داشت: نخستین تماس در شبکه نسل دو این اپراتور در سال ۸۵ برقرار شد و در سوم شهریور ۹۳ ایرانسل نسل سه را ارائه کرد و اکنون در ۲۹ آبان ۹۳ بهره‌برداری از نسل چهار این شبکه آغار شده است.

  مدیرعامل اپراتور دوم تلفن همراه افزود: تاکنون ۳۳۱ شبکه نسل چهار موبایل (LTE) در ۱۱۲ کشور و ۶۰۳ شبکه نسل سه در ۲۱۶ اپراتور راه‌‌اندازی شده و ایران صد و سیزدهمین کشوری است که LTE را راه‌اندازی می‌کند.

  وی توضیح داد: در شبکه نسل سه متوسط سرعت دانلود یک تا ۱۵ مگابیت و متوسط سرعت آپلود ۲۰۰ تا ۵۰۰ کیلوبیت بر ثانیه است. همچنین در شبکه نسل چهار متوسط سرعت دانلود ۱۰ تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت آپلود یک تا ۵ مگابیت بر ثانیه است.

  دزفولی افزود: استفاده از نسل چهار با سیم‌کارت USIM و مودم‌های جانبی نسل چهار امکان‌پذیر است که مودم‌ها از صد تا حدود ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارند.

  مدیرعامل اپراتور دوم یادآور شد: فناوری ۳G نسبت به ۲G مصرف باتری بیشتری دارد و مصرف باتری بر فناوری ۴G نسبت به ۳G کاهش یافته است.

  وی خاطرنشان کرد: اساسا استاندارد ۴G فاقد VOICE است و برای مکالمه به صورت خودکار از ۴G به ۳G سوئیچ می‌شود.

  دزفولی همچنین با اشاره به تعرفه اینترنت همراه گفت: مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات تعرفه اینترنت همراه را فارغ از تکنولوژی ۲.۵ ریال به ازای هر کیلوبایت تعیین کرده بود که تصمیم به بازنگری این مصوبه گرفته شده و پیشنهاد اپراتور دوم نیز در این باره حدود ۲.۵ ریال بوده است.
  طبقه بندی: فناوری اطلاعات، 
  نظر سنجی
  آیا از عملکرد مدیران و موقعیت شهر زنگنه راضی هستید ؟  امکانات سایت
  پیوند های روزانه
  تبادل بنر
  رهبری

  ریاست جمهوری

  رجانیوز

  دانشنامه قرانی